2017. február 3., péntek

Scrapfellow nyereményjáték!

Idén is szeretnénk megköszönni nektek azt a támogatást, amit ti, a Scrapfellow közössége nyújtotok a kreatív csapatnak egész éven át. A lányokkal ismét blog hoppot indítunk, melynek minden állomásán csodás Scrapfellow kincsek várnak. 

Az általam összeállított csomag tartalma:

10 db kétoldalas scrapbook papír
2 db alapkarton
40 db 3x4 inch-es PL kártya
12 db 6x4 inch-es PL kártya
16 ív betű-, gondolat-, vagy dekorkivágó
5 db exkluzív kit klub dekorgomb
1 db exkluzív kit klub bélyegző
és még rengeteg exkluzív kit klub kincs: chipboardok, szalagok, kivágatok...


Vasárnap hozok még képeket a nyereményről! 
*sajnos nem sikerült ma a fénnyel találkoznom, ezért a képek elmaradnak, de cserébe biztos, hogy több minden lesz a csomagban*

Ahhoz, hogy mindezt megnyerd nem kell mást tenned, mint egy kommentet hagyni a bejegyzés alatt. Az esélyedet tovább növelheted azzal, hogy meglátogatod a Scrapfellow facebook oldalát. A sorsolást az alábbi egyszerű alkalmazással fogom elvégezni, ezért kérlek, ezen keresztül lépj be a játékba. A nyereményt bármilyen európai címre postázom. A játék február 12-én délben zárul és még aznap ki is sorsolom a nyertest. Sok szerencsét!

*A sorsolást a gép hipp-hopp elvégezte, a nyertes pedig a közelgő névnapos Zsu, akivel már fel is vettem a kapcsolatot! Gratulálok és nagyon köszönöm mindenkinek a részvételt!

a Rafflecopter giveaway

A Blog Hop többi állomását az alábbi linkeken érheted el:


2017. január 4., szerda

"Akkor is ez volt életem eddigi legjobb éve"

A tavalyi évem, olyan volt, hogy néha el sem hiszem, hogy mindez velem történt. Egy év alatt többet utaztam, tapasztaltam, láttam, tanultam, mint előtte sok év alatt összesen. Természetesen minderről rengeteg fotót is készítettem. Az év végém tragédiája, hogy a gépemről valami szoftverhiba miatt elszállt mind. Rá sem merek gondolni, mert félek megőrülök. Sajnos nem szoktam a képeket facebookra posztolni (vagy, ahogy az okosok, felhőbe menteni), így csak az a néhány maradt meg, amit Instaramra kitettem. Valószínűleg azokból egyszer készül majd egy album, de egyelőre a fénykép szó gondolatát is kerülöm, hogy óvjam az idegrendszerem :) Ha van bármilyen túlélési tippetek, vagy hasonló rossz tapasztalatotok, nagyon örülnék, ha megosztanátok velem!
Tehát a mai feladat röviden ennyi: scrapbook fotók nélkül. Szerencsére a Változás Kit tele van kifejező elemekkel, így már csak a szöveget kellett megírnom hozzá. Íme:









A "The Studio Challenges" januári témája a tavalyi év összegzése, induljatok ti is! :)

Felhasznált anyagok:
- SF Változás kit klub
- SF korábbi kit klub bélyegzők

2017. január 3., kedd

Karácsonyi képeslapok

Lemaradásomat pótolva, mutatom a két képeslapot, amit a Scrapfellow novemberi, Varázslat-készletéből készítettem.

Az első, ablakos képeslapról részletfotókat itt találtok.

Karácsonyi képeslap

A második, pingvinesről pedig itt.

Pingvines képeslap

Varázslat-kihívás a Scrapfellow-n

A november 15-től december 15-ig tartó Scrapfellow-kihívás háziasszonya én voltam. A téma a Varázslat volt. Részletek és az inspirációs oldalam a Scrapfellow oldalán! Csodálatos alkotások születtek. Az indulók műveit a SF Galériában találjátok. Köszönöm mindenkinek, aki velem tartott!

Madrid



2016. szeptember 9., péntek

Most

Az augusztusi SF Kit Klub készletéből készült második oldalam a Most-ot örökíti meg: augusztusom címszavakban:




Felhasznált anyagok:

2016. augusztus 30., kedd

Dinnyés képeslap

Mindjárt vége a nyárnak, én mégsem tudtam másra gondolni, amikor megláttam a Scrapfellow pauszpöttyöket, mint a dinnyére. A vízfestékes hatás a papír sajátja én csak fogtam egy 0,2-es tűfilcet és berajzoltam a magokat és a héjat. A két nagyobb korongot félbevágtam, hogy legalább optikailag több dinnyém lehessen :) Végül az üres térben akrilcseppeket szórtam el.




Felhasznált anyagok:
- Scrapfellow: Akkor & Most Kit Klub
- félgyöngyök: SF
- bélyegző: SF

2016. augusztus 28., vasárnap

Rohan az idő

Ugyan nem sok ideje vagyok Hamburgban, de minden élmény olyan intenzív, hogy minden nap után kellene még egy nap, hogy feldolgozzam. Mind közül a legintenzívebb az első nap élménye. Naponta többször elmegyek annál a metrómegállónál, ahol a barátnőmék vártak, sétálok azon az utcán, vagy beülök abba a kávézóba, ahova először vittek, de bármikor arra járok, mindig belémhasít az az érzés, amikor először jártam itt. 
Nagyon szeretem ezt a képet, szerintem elmenne fritz-kóla reklámnak is. Keretnek valami letisztultat szerettem volna. Vonzott a monokróm gondolata is, de a rózsaszín csábításának nehéz ellenállni. A jobb felső sarokba eredetileg a dátumot pecsételtem, de elmaszatoltam, így jött a takarás gondolata, ami nekem még jobban tetszik, mint a dátumos verzió lett volna. Éljenek a hibák, amik előre visznek!



 



Felhasznált anyagok:
- Scrapfellow: Akkor & Most Kit Klub

2016. augusztus 6., szombat

Első találkozásom a Balti-tengerrel

Szerelem első látásra. A Balti-tenger Hamburgból kocsival egy óra távolságra van. Itt olyan rövid a nyár, hogy minden percét ki kell élvezni. Cabriowetter, ahogy az északiak hívják. Lehajtják a kocsi tetejét és irány a part! Mi mindig keresünk egy nyugodt partszakaszt vagy egy kutyáknak kialakított strandot. A víz hideg, ezért fürdőruha ritkán kell, de legjobb kifeküdni egy újsággal és hallgatni a tenger morajlását és a sirályok vijjogását.
Az Apróságok Kit Klub készletéből a kedvenc papírom a Camelia. Már egyet elhasználtam az előző oldalamhoz, ezért a másikkal, amit hozzá rendeltem nagyon takarékosan kellett bánnom. A három virágot a lap közepéből vágtam ki, majd feldaraboltam a készlethez tartozó kraft kartont, hogy kitakarjam a szétvagdalt közéspső részt. Véletlenszerűen egymásra pakoltam őket, mintha egy régi kerítést formáznának. Temperával megírtam a címet és össze is fröcsköltem a paneleket. A kivágott virágokat alájuk csúsztattam, felragasztottam a fényképet és az összes kék akrilpöttyömet. Még szövegnek is jutott hely a papírcsíkok szélén.









Még sosem indultam kihíváson scrapbook oldallal, de mindig van úgy, hogy először :) 
A The Studio Challenges kihívásának címe: Multiple Photos:

Felhasznált anyagok:
- Scrapfellow Kit Klub: Apróságok

2016. július 31., vasárnap

Trópusi képeslapok

A júliusi Scrapfelow Kit Klub egyik legütősebb eleme a sokféleképpen variálható, ananászos bélyegzőkészlet. Én is élveztem a játékot vele. Nem kellett hozzá más csak pár karton, tinta és a pecsétek. A pacás képeslapoknál pedig előbb fehér domborítóporral felvittem a mintát, majd tintáztam a hátteret. Íme az eredmény!











Felhasznált anyagok:
- Színes tinták: Distress ink
- Vízjeltinta: Versamark
- fehér domborítópor
- hőlégfúvó

2016. július 24., vasárnap

6 apróság Hamburgból

Barátnőm már évek óta győzköd, hogy nézzek ki hozzájuk huzamosabb időre Hamburgba. Most, hogy végre sikerült a diplomamunkámat leadni és leállamvizsgázni, gondoltam egyet és megszerveztem az utat. Munkahelyemen kértem 3 hónap fizetés nélküli szabadságot, kinéztem interneten egy hamburgi nyelvtanfolyamot és beiratkoztam. 2 hete vagyok itt. Rengeteg az új élmény. Minden napról lehetne oldalt készíteni. Hogy a bőség zavara ne okozzon alkotói válságot, Ági listázós ötletéhez nyúltam. A bőröndbe nem fért varrógép vagy vágógép, így csak a kit klub elemeiből dolgoztam.






Felhasznált anyagok:
- Scrapfellow Apróságok Kit Klub

2016. július 7., csütörtök

Balaton-kör: 5 nap alatt bringával a Balaton körül

Ha egy hónapja kérdezi valaki, biztos nem mondom, hogy megkerülöm idén (vagy valaha) a Balatont. Viszont leállamvizsgáztam és kaptam egy lehetőséget, hogy Hamburgban tanuljak a nyáron, ezért hirtelen felgyorsultak az események. Hirtelen felindulásból lefoglaltam a szállásokat és 2 nap múlva már indultunk is a barátommal, hogy kiélvezzük az utolsó napokat együtt! Felnőtt koromban tanultam meg biciklizni, forgalomban még mindig nem merem használni, ezért még nagyszerűbb élmény volt a túra! Azóta is sokat álmodok vele és alig várom a következőt!

Az oldalra a Balatont vízfestékkel festettem fel. Hogy ne ázzon át nagyon, gessóval alapoztam a papírt. A szöveget Timi friss ötlete alapján pauszra nyomtattam. A faszeletek még mindig a kedvenceim, ezért erre az oldalra is tettem egyet: ezúttal StazOn tintával pecsételtem rá. A végén pedig nem tudtam ellenállni egy kis fröcskölésnek sem.












Felhasznált anyagok:

Szentendrei kirándulás

Tavasszal, ahogy megjött a jó idő, újra biciklire ültünk, és ellátogattunk végre Szentendrére is. Bárhová megyünk, első dolgom, hogy bemegyek a helyi Tourinform-ba, hogy begyűjtsem a helyi térképet. Az oldal középpontjába ez a térkép került. Kommentet a Kit Klub faszeletére írtam, valamint elrejtettem egy kártyát a fénykép mögé is.






Felhasznált anyagok:
- Scrapfellow Kit Klub: Felfedező